Radnice MČ Praha 8

Zastupitelé Prahy 8 nebudou jednat o dotaci pro Karlínské náměstí

26. 11. 2014 | 20:17

Praha 26. listopadu (ČTK) - Zastupitelé Prahy 8 nebudou jednat o dotaci na revitalizaci Karlínského náměstí, bod vyřadili z programu dnešního ustavujícího jednání. Městská část získala na opravy náměstí za 52 milionů korun dotaci 80 procent z Operačního programu Praha - Konkurenceschopnost. ČTK o tom informovala mluvčí Prahy 8 Helena Šmídová. Smlouva o poskytnutí dotace ale musí být uzavřena do konce roku, jinak hrozí ztráta dotace.

  

Problém bude muset vyřešit nově vzniklá rada městské části, kde dosud vládnoucí ODS a TOP 09 vystřídala menšinová koalice ANO, ČSSD, SZ s podporou komunistů. Noví zastupitelé a budoucí vedení města zatím neměli možnost do dokumentů k revitalizaci nahlédnout, proto pro smlouvu dnes nechtěli hlasovat.

  Městská část musí smlouvu podepsat ještě v prosinci, aby o ni nepřišla. "Buď budete muset ještě svolat mimořádné zastupitelstvo do konce roku nebo o tu dotaci přijdeme," upozornila zastupitelka a končící radní Markéta Adamová (TOP 09). S odhledem na podmínky grantu musí být podle ní práce hotové v srpnu příštího roku.

  Karlínské náměstí v Praze 8 by mělo projít kompletní opravou, jde o poslední fázi oprav následků povodně v roce 2002. V rámci oprav budou zrekonstruovány pěší cesty, lavičky a veřejné osvětlení. Přestavby a opravy se dočká i dětské hřiště a radnice nechá zrevitalizovat stromy a keře. Vybudována by tu měla být také studna.

  Kromě smlouvy týkající se Karlínského náměstí chce nové vedení radnice prostudovat další smlouvy. "Chceme se podívat také na privatizaci bytů a zateplování budov škol a školek," řekl poslanec a předseda hnutí ANO v Praze 8 Matěj Fichtner. Na program jednání nově zastupitelé schválili zákaz hazardu v Praze 8.

  Prahu 8 včetně Karlína poničila povodeň v roce 2002. Velká voda tehdy prakticky celý Karlín zaplavila, několik domů spadlo, některé musely být strženy. Praha 8 byla jedním z nejpostiženějších pražských obvodů a povodeň na jejím území způsobila škody zhruba deset miliard korun.


 

  Markéta Pekarová Adamová
Poslankyně Parlamentu ČR za Hl. m. Praha1. místopředsedkyně TOP 09

Vážení podporovatelé, děkuji vám za vaše hlasy i důvěru, kterou do TOP 09 vkládáte. Nezklameme vás!

Na V. celostátním sněmu TOP 09 jsem byla zvolena 1. místopředsedkyní strany. Důvěry kolegyň a kolegů si velmi vážím a děkuji za ni. Ke zvolení gratuluji novému předsedovi Jiřímu Pospíšilovi i všem ostatním místopředsedům a členům předsednictva.

2. schůze Poslanecké sněmovny bude zahájena 28. listopadu 2017. 

Volby 2017
Celostátní sněm TOP 09
Poslanecká sněmovna