Radnice MČ Praha 8

Zastupitelé Prahy 8 nebudou jednat o dotaci pro Karlínské náměstí

26. 11. 2014 | 20:17

Praha 26. listopadu (ČTK) - Zastupitelé Prahy 8 nebudou jednat o dotaci na revitalizaci Karlínského náměstí, bod vyřadili z programu dnešního ustavujícího jednání. Městská část získala na opravy náměstí za 52 milionů korun dotaci 80 procent z Operačního programu Praha - Konkurenceschopnost. ČTK o tom informovala mluvčí Prahy 8 Helena Šmídová. Smlouva o poskytnutí dotace ale musí být uzavřena do konce roku, jinak hrozí ztráta dotace.

  

Problém bude muset vyřešit nově vzniklá rada městské části, kde dosud vládnoucí ODS a TOP 09 vystřídala menšinová koalice ANO, ČSSD, SZ s podporou komunistů. Noví zastupitelé a budoucí vedení města zatím neměli možnost do dokumentů k revitalizaci nahlédnout, proto pro smlouvu dnes nechtěli hlasovat.

  Městská část musí smlouvu podepsat ještě v prosinci, aby o ni nepřišla. "Buď budete muset ještě svolat mimořádné zastupitelstvo do konce roku nebo o tu dotaci přijdeme," upozornila zastupitelka a končící radní Markéta Adamová (TOP 09). S odhledem na podmínky grantu musí být podle ní práce hotové v srpnu příštího roku.

  Karlínské náměstí v Praze 8 by mělo projít kompletní opravou, jde o poslední fázi oprav následků povodně v roce 2002. V rámci oprav budou zrekonstruovány pěší cesty, lavičky a veřejné osvětlení. Přestavby a opravy se dočká i dětské hřiště a radnice nechá zrevitalizovat stromy a keře. Vybudována by tu měla být také studna.

  Kromě smlouvy týkající se Karlínského náměstí chce nové vedení radnice prostudovat další smlouvy. "Chceme se podívat také na privatizaci bytů a zateplování budov škol a školek," řekl poslanec a předseda hnutí ANO v Praze 8 Matěj Fichtner. Na program jednání nově zastupitelé schválili zákaz hazardu v Praze 8.

  Prahu 8 včetně Karlína poničila povodeň v roce 2002. Velká voda tehdy prakticky celý Karlín zaplavila, několik domů spadlo, některé musely být strženy. Praha 8 byla jedním z nejpostiženějších pražských obvodů a povodeň na jejím území způsobila škody zhruba deset miliard korun.


 

  Markéta Pekarová Adamová
Poslankyně Parlamentu ČR za Hl. m. Praha1. místopředsedkyně TOP 09

Navrhujeme zavedení korespondenčního hlasování.

Veškeré mé podané interpelace můžete nalézt zde.

Předkládám návrh, který sjednocuje pravidla pro výplatu peněžité pomoci v mateřství pro všechny přijmové skupiny. 

Korespondenční volby
Interpelace
Spravedlivá mateřská