Akce

TOP 09 odstartovala kampaň, ze svých hodnot "neuhne"

30. 05. 2017 | 17:30

TOP 09 dnes představila svůj volební program a zahájila kampaň před podzimními sněmovními volbami. Voličům nabízí jasný postoj, o který se můžou opřít. Do kampaně jde proto se sloganem - "Neuhneme". V programu TOP 09 zdůrazňuje jistotu občanů v jejich penzi, boj proti korupci, snížení sociálních odvodů a podporu podnikání.

„Když jsme s Karlem Schwarzenbergem TOP 09 zakládali, snili jsme o tom, že tu bude aspoň jedna pravicová strana, která bude pevná a neuhne ani v těch nejtěžších okamžicích. Strana, která bude vždycky myslet více na budoucnost naší země než sama na sebe. TOP 09 neuhne, protože to máme v genech,“ uvedl předseda Miroslav Kalousek.

TOP 09 usiluje o úspěšnou společnost stojící na vzdělaných a odpovědných jednotlivcích. „Chceme udělat největší reformu vzdělávání od dob Marie Terezie. Vzdělávání každý rok podpoříme 30 miliardami korun navíc. Pro rodiny zařadíme náklady na služby spojené s hlídáním dětí a úklidem domácnosti mezi odečitatelné položky ze základu daně. Znovu otevřeme debatu nad vhodnou reformou penzí,“říká místopředsedkyně TOP 09 Markéta Pekarová Adamová.

O bezpečí občanů se má podle TOP 09 starat moderní stát, který patří mezi hlavní hráče v Evropské unii. „TOP 09 ví, jak České republice zajistit stabilní budoucnost a prosperitu. Budeme rozhodnější než současná vláda a jsme přesvědčeni, že stát tu má být pro občana. Chceme, aby Česká republika hrála v Evropské unii první ligu, a proto je pro nás stanovení termínu přijetí eura jednoznačný závazek,“ řekl první místopředseda TOP 09 Marek Ženíšek.

  Markéta Pekarová Adamová
Poslankyně Parlamentu ČR za Hl. m. Praha1. místopředsedkyně TOP 09

Byla jsem určena zpravodajkou sněmovního tisku č. 13, novela zákona o ochraně ovzduší. 

Na V. celostátním sněmu TOP 09 jsem byla zvolena 1. místopředsedkyní strany. Důvěry kolegyň a kolegů si velmi vážím a děkuji za ni. Ke zvolení gratuluji novému předsedovi Jiřímu Pospíšilovi i všem ostatním místopředsedům a členům předsednictva.

22. ledna od 13:00 proběhl v Poslanecké sněmovně seminář ke korespondenční volbě. Záznam ze semináře si můžete pustit zde.

Poslanecká sněmovna
Celostátní sněm TOP 09
Korespondenční volba