Tisk

ANO musí stanovit priority a nabídnout kompromis

05. 02. 2018 | 18:31

(editovaný přepis rozhovoru s 1. místopředsedkyní TOP 09 Markétou Pekarovou Adamovou)

Václav MORAVEC, moderátor

Jak úspěšná může být strategie lídra hnutí ANO Andreje Babiše, že by se po druhém pokusu mohly začít sbírat podpisy pro rozpuštění Poslanecké sněmovny? 

Markéta PEKAROVÁ ADAMOVÁ, 1. místopředsedkyně strany, poslankyně /TOP 09/

Já si myslím, že v tomto případě se jedná o metodu cukru a biče. Tato část je ten bič, cukr jsou různé vábničky například v podobě postů ve sněmovně, které jednotlivé strany získaly. Zejména oproti svému výsledku ve volbách velmi posílila komunistická strana a také SPD. Druhá strana je ten bič, který hovoří o předčasných volbách, protože to teď nikdo příliš nechce. Nechce je ani pan prezident, který už opakovaně zmínil, že kdybychom měli mít předčasné volby, přišlo by mu to jako selhání všech hráčů. 

Evropská unie

31. 01. 2018 | 16:33
  Markéta Pekarová Adamová
Poslankyně Parlamentu ČR za Hl. m. Praha1. místopředsedkyně TOP 09

Byla jsem určena zpravodajkou sněmovního tisku č. 13, novela zákona o ochraně ovzduší. 

Na V. celostátním sněmu TOP 09 jsem byla zvolena 1. místopředsedkyní strany. Důvěry kolegyň a kolegů si velmi vážím a děkuji za ni. Ke zvolení gratuluji novému předsedovi Jiřímu Pospíšilovi i všem ostatním místopředsedům a členům předsednictva.

22. ledna od 13:00 proběhl v Poslanecké sněmovně seminář ke korespondenční volbě. Záznam ze semináře si můžete pustit zde.

Poslanecká sněmovna
Celostátní sněm TOP 09
Korespondenční volba