Radnice MČ Praha 8

Slibem nezarmoutíš

12. 05. 2016 | 17:00

Na Praze 8 máme zastupitelstvo a tak jsme se ptali, proč se naše městská část stala partnerským městem čtvrti čínského Pekingu. Praha 8 dosud neměla žádné partnerské město. Začíná tedy se vskutku vzdáleným a zřejmě pro některé inspirativním partnerem. Pan místostarosta Fichtner svou návštěvu barvitě popisoval, jak mu soudruhové ukázali školy, podniky, prostě pět dní nabitých pracovními povinnostmi, i fotoalbum přinesl, abychom se snad přesvědčili s kolika soudruhy si potřásl rukou! 

 

Fiktivní primátorka slavnostně otevřela radnici Prahy 8

26. 04. 2016 | 17:02

Každý měsíc zaplatí obyvatelé Prahy 8 téměř 850 000 Kč za stavbu, na které se již více jak půl roku nepracuje. Nejen na to dnes před rozestavěnou budovou Nové Palmovky, která měla sloužit občanům 
Prahy 8 jako radnice a zároveň obchodní a zábavní centrum, upozornili opoziční zastupitelé místní TOP 09. Dle harmonogramu měla přitom být stavba již hotová.

 

Prohlášení zastupitelů TOP 09 Praha 8

10. 03. 2016 | 13:08

Občané MČ Praha 8 i my zastupitelé jsme opakovaně vyzývali zástupce radnice, aby 10. března vyvěsili tibetskou vlajku na radnici Prahy 8, a jako stovky dalších radnic po celé ČR symbolicky upozornili na dlouhodobé porušování lidských práv v Tibetu.

Zastupitelé Prahy 8 nebudou jednat o dotaci pro Karlínské náměstí

26. 11. 2014 | 20:17

Praha 26. listopadu (ČTK) - Zastupitelé Prahy 8 nebudou jednat o dotaci na revitalizaci Karlínského náměstí, bod vyřadili z programu dnešního ustavujícího jednání. Městská část získala na opravy náměstí za 52 milionů korun dotaci 80 procent z Operačního programu Praha - Konkurenceschopnost. ČTK o tom informovala mluvčí Prahy 8 Helena Šmídová. Smlouva o poskytnutí dotace ale musí být uzavřena do konce roku, jinak hrozí ztráta dotace.

  

Koalici na Praze 8 podrží komunisté v čele s pohraničníkem

26. 11. 2014 | 12:20

Vypjaté hlasování čeká už za pár hodin zastupitele na Praze 8. Městská část totiž míří k přelomu: bude se tu vládnout s tichou podporou komunistů. Ti ve středu odpoledne zvednou ruku pro koalici hnutí ANO, ČSSD a Strany zelených. A hlasovat by s nimi měli celé příští čtyři roky. Proti jsou zastupitelé ODS a TOP 09, kteří se hlasování demonstrativně nezúčastní. To zvažuje i Osmička sobě, jejímž lídrem je bývalý novinář Tomáš Němeček.

Zářijové číslo osmičky

09. 09. 2014 | 15:09 Osmička září 2014

Zářijové číslo osmičky ke stažení ZDE

Na Praze 8 se objeví šachovnice. První bude na Karlínském náměstí, o dalších místech se uvažuje.

18. 08. 2014 | 10:04

Rozehrát šachovou partii přímo na ulici budou moci ode dneška obyvatelé a návštěvníci Prahy. S nápadem rozmístit speciálně upravené školní lavice na Náměstí Míru, do Riegrových sadů a další místa metropole přichází kavárník Ondřej Kobza.

  Markéta Pekarová Adamová
Poslankyně Parlamentu ČR za Hl. m. Praha1. místopředsedkyně TOP 09

Navrhujeme zavedení korespondenčního hlasování.

Veškeré mé podané interpelace můžete nalézt zde.

Předkládám návrh, který sjednocuje pravidla pro výplatu peněžité pomoci v mateřství pro všechny přijmové skupiny. 

Korespondenční volby
Interpelace
Spravedlivá mateřská