TOP 09: Nezávislost České televize musíme bránit

17.10.2019

TOP 09 pokládá nezávislá veřejnoprávní média za jeden ze základních pilířů demokratické společnosti a považuje za nesmírně důležité podpořit nezávislost médií zejména v současné době, kdy jsou veřejnoprávní média pod velkým tlakem politiků.

TOP 09: Nezávislost České televize musíme bránit

Sněmovna dnes projednává výroční zprávy České televize. TOP 09 pokládá nezávislá veřejnoprávní média za jeden ze základních pilířů demokratické společnosti a považuje za nesmírně důležité podpořit nezávislost médií zejména v současné době, kdy jsou veřejnoprávní média pod velkým tlakem politiků.

„Při projednávání výročních zpráv České televize se může objevit snaha omezit nezávislost této veřejnoprávní instituce, a to nelze v žádném případě dopustit. Jestli nám záleží na demokracii v této zemi, musíme nezávislost České televize bránit, i když se nám nemusí líbit všechny reportáže, které o nás natočí,“ uvedl Miroslav Kalousek, předseda poslaneckého klubu TOP 09.

„Veřejnoprávní média jsou v každé svobodné zemi jedním ze základních pilířů demokracie, protože novináři plní úlohu kontroly mocných. Těm jsou trnem v oku a tlak na tato média roste. Chceme, aby výroční zprávy České televize byly již konečně Sněmovnou schváleny a tlak, který je prostřednictvím oddalování tohoto hlasování utvářen, tak skončil,“ dodala první místopředsedkyně TOP 09 Markéta Pekarová Adamová.

Lenka Brandtová, tisková mluvčí TOP 09