Blog

World Environment Day

05. 06. 2018 | 19:15

Kandidátský projev na post 1. místopředsedkyně strany

27. 11. 2017 | 10:24

Vážené delegátky, vážení delegáti, milí přátelé,

své vystoupení začnu možná trochu netradičně citátem: "Autoritářský režim si většinu své moci ani nemusí vynucovat: získá ji samovolně. Lidé uvažují, co po nich nejspíš bude represivnější vláda chtít, a pak se podle toho dobrovolně chovají, aniž by jim to kdokoli přikazoval. Občan, který se takto přizpůsobí, dává stávající moci najevo, čeho může do budoucna dosáhnout." Citace pochází z knihy Tyranie od Timothyho Snydera, jde o úvod první kapitoly. Mimochodem pokud jste tuto útlou knížku ještě nečetli, tak velmi doporučuji.

Proč vznikl Demokratický blok?

15. 11. 2017 | 17:00

Zástupci stran ODS, KDU-ČSL, TOP 09 a STAN se dnes dohodli na společném postupu a uzavřeli Dohodu o sdružení klubů pro účely voleb a ustanovování výborů a komisí pro VIII. volební období.

Znění dohody najdete zde. Její znění by se proměnilo v některých parametrech v případě, že by se k ní připojily ještě další strany, které jsme k tomu vyzvali a totiž ČSSD a(nebo) Piráti. V takovém okamžiku bychom samozřejmě zastupovali ještě více voličů a požadavky bychom měli úměrně vyšší právě s ohledem na danou sílu.

Pokusím se shrnout vývoj z posledních dnů a tím i vysvětlit, proč jsme se k tomuto postupu rozhodli.

 

Neřešit důchody je časovaná bomba

08. 08. 2017 | 10:53

Podle vládní studie, kterou prezentuje někdejší ministr práce a sociálních věcí a současný poradce premiéra Vladimír Špidla, nepotřebuje český důchodový systém reformu. Byl to přitom sám Špidla, kdo ještě v pozici ministra po reformě penzí volal. Už tehdy, před 17 lety, si vláda dlouhodobou neudržitelnost penzijního systému uvědomovala. 

Zákoník práce aneb s vaničkou vyléváme i dítě

29. 08. 2016 | 15:17

V souvislosti s novelou zákoníku práce se často zmiňují velmi nepovedené a tedy křiklavé perly jako jsou nové podmínky pro práci z domova (včetně povinnosti zamezit izolaci zaměstnance) nebo povinnost zaměstnavatele chránit zaměstnance před stresem. Anebo naopak vcelku vítané zpřesnění pravidel pro pracovní agentury či písemné zdůvodňování neochoty poskytnout zkrácený úvazek rodičům vracejícím se z rodičovské dovolené.

Stranou pozornosti ale stojí další změny, které ministryně Marksová navrhuje. Přitom i ty jsou docela zásadní a o politice socialistů mnohé vypovídají. Řada z nich na první pohled vypadá nevinně anebo naopak prospěšně. Opak je pravdou.

  Markéta Pekarová Adamová
Poslankyně Parlamentu ČR za Hl. m. Praha1. místopředsedkyně TOP 09

Přeji vám mnoho zdraví, radosti a celkové spokojenosti v roce 2019!

Veškeré mé podané interpelace můžete nalézt zde.

Předkládám návrh, který sjednocuje pravidla pro výplatu peněžité pomoci v mateřství pro všechny přijmové skupiny. 

PF 2019
Interpelace
Spravedlivá mateřská