Blog

Babišův střet zájmů se ukazuje ve své nahotě

25. 03. 2014 | 12:33

Na počátku byl silně kritizovaný výrok v rozhovoru pro internetový server ECHO24.cz ministryně spravedlnosti Heleny Válkové (hnutí ANO), kterým bagatelizuje období protektorátu. Doslova řekla: „(…) ono se toho v protektorátu zas tolik nedělo.“  Rozhovor zde.

Programové prohlášení vlády můžeme překřtít na marketingové

20. 02. 2014 | 15:33

Jak to jenom chtějí udělat? Otázka, která mě napadá při pročítání programového prohlášení nové vlády. Je logické, že takový dokument nemůže obsahovat popis veškerých kroků a jednotlivé body se snaží poskytnout stručnou informaci o tom, co je pro tuto vládu prioritou. Nicméně myslet si, že finance, které by byly nutné na splnění všech slibů, se podaří získat lepším výběrem daní či vyšším zdaněním hazardu, může pouze malé dítě. A pak možná ještě pánové Sobotka s Babišem.

Nová praxe financování zdravotnictví v Česku?

18. 02. 2014 | 14:30

Chybějí peníze na provoz vašeho zdravotnického zařízení? Obraťte se na nadaci pana ministra financí, on rád pomůže. Takto by se dala zjednodušeně shrnout odpověď, kterou během interpelací v Poslanecké sněmovně, dostal jeden z dotazujících se poslanců od ministra financí Andreje Babiše. Bude to teď nová praxe?

Víme, kam běžíme...

17. 10. 2013 | 19:55

Před devíti dny začala moje běžecká štace – Víme, kam běžíme – tedy tak trochu jiná kampaň před sněmovními volbami. Při ní se snažím oběhnout Prahu křížem krážem, setkat se s lidmi, předávám jim společně s dalšími nadšenými běžci letáčky s programem, ale i placky s Karlem nebo reflexní pásky pro běžce a cyklisty. Musím se přiznat, že jsem zpočátku uvažovala trochu sobecky. Chtěla jsem dělat kampaň více podle svého gusta – běhání je můj milovaný sport a rozdávání letáků u metra je docela nevděčný úkol. Proč tedy nespojit příjemné s užitečným?

Proč kandiduji?

03. 10. 2013 | 21:46

V posledních dnech často dostávám v zásadě nejsprávnější otázku: Proč vlastně kandiduješ? Odpověď na tuto otázku je vlastně úplně stejná jako odpověď na otázku, proč jsem se před čtyřmi lety rozhodla vstoupit do politické strany: Kandiduji a politicky se angažuji proto, že jen nadávat či žehrat na poměry a kritizovat ostatní (politiky, občany) mi nepřijde dostatečný podíl na tvorbě prostředí, ve kterém žiji. Když se mi něco nelíbí, neváhám to měnit. Nebo alespoň zkoušet změnit. Nechci být jedním z těch, kdo budou pouze naříkat, jak to či ono nefunguje jak by mělo. Proto se snažím, alespoň do té míry do jaké je to v mých silách, věci ovlivňovat.

  Markéta Pekarová Adamová
Poslankyně Parlamentu ČR za Hl. m. Praha1. místopředsedkyně TOP 09

Navrhujeme zavedení korespondenčního hlasování.

Veškeré mé podané interpelace můžete nalézt zde.

Předkládám návrh, který sjednocuje pravidla pro výplatu peněžité pomoci v mateřství pro všechny přijmové skupiny. 

Korespondenční volby
Interpelace
Spravedlivá mateřská