Blog

Nasycené nebo zadlužené děti?

13. 11. 2015 | 13:50

Vládnoucí koalice jako kdyby byla někdy vedena známým rčením: Z cizího krev neteče. Ministři a ministryně se dnes chlubí takovými návrhy, které mají jeden jediný společný důsledek - budou je platit naše děti. 

Trumfové eso pro Horáčky a Pažouty

15. 10. 2015 | 17:35

Aktuální kauza ředitele základní školy, pana Korandy, kterého radní Prahy 8 pro pochybení za uštědření pohlavku žákovi sedmé třídy tak dlouho psychicky drtili, až se rozhodl na svou funkci rezignovat, nutí k zamyšlení. Tento případ víc než kterýkoliv jiný vyžaduje analýzu, pochopení jeho aktérů a následné vyhodnocení s použitím zdravého rozumu. Ale radní Prahy 8 na rozum rezignovali. Jejich chování se dá připodobnit k jednání lékaře, který vám předepíše prášek na potlačení bolesti, aniž by jej zajímalo, co vlastně bolest způsobilo. O takovém lékaři si pomyslíme, že své pacienty odbyl, že není dobrým profesionálem. To samé se nabízí u radních, kteří řeší důsledek, ale úplně přehlédli příčinu.

Kdo má Černého Petra?

06. 10. 2015 | 13:00

Všimli jste si, jak se Evropa každým dnem stává stále více a více extrémistickou? Naposledy o tom podala důkaz, když média přinesla zprávu, že na základních školách v belgickém Haagu od letoška přestanou uctívat tradici Černého Petra, který vystupuje po boku svatého Mikuláše jako „černoch“ bavící děti. Proč? Protože to může být vnímáno jako rasově diskriminující připomínka otroctví.

Rovná příležitost je lepší než pozitivní diskriminace

06. 06. 2014 | 13:40

Ministr pro lidská práva a rovné příležitosti Jiří Dienstbier předložil minulý měsíc návrh Strategie romské integrace do roku 2020, o němž bude česká vláda teprve jednat. Zmíněná Strategie navrhuje za účelem zlepšení situace Romů v České republice opatření, která v sobě zahrnují prvky pozitivní diskriminace romské menšiny. 

Ministři naší vlády se vybarvují s každým novým výrokem

16. 05. 2014 | 14:37

Srovnáním vojenských jednotek NATO s okupačními vojsky „spřátelených“ armád Varšavské smlouvy ústy Martina Stropnického, pokračují ministři současné vlády ve výrocích, které by pro nás měly být varující. Před časem se na mimořádně sporný výlet do historie vydala také ministryně spravedlnosti za ANO Helena Válková, když uvedla, že „se toho v protektorátu zas tolik nedělo“. Vůbec nejzávažnější výrok pronesl šéf ANO Andrej Babiš (a ministr financí), když na tiskové konferenci vlády otevřeně vyhrožoval redakci portálu Echo.24 finanční kontrolou. Dnes již víme, že v tomto případě nezůstalo jen u vyhrožování a finanční kontrola do sídla vydavatele Echo.24 skutečně dorazila.

Přístup k lidským právům nahrazuje česká vláda heslem „Money talks“

30. 04. 2014 | 13:59

Lidská práva jsou pro nás méně důležitá než peníze. Takto se dají parafrázovat slova a činy ministra zahraničních věcí Lubomíra Zaorálka. 

Přichází svět podle Okamury. Nesmějte se, děste se!

21. 04. 2014 | 16:26

Zdá se, že v Česku neexistuje problém, který by Tomio Okamura nedokázal vyřešit. Třeba imigrace. Nepřizpůsobiví imigranti, nepřizpůsobivé menšiny, parazitující menšiny nebo náboženští fanatici? Ano, tak Okamura příchozí do naší země vidí. A hodlá jim v životu v Česku zabránit, aby chránil „slušné lidi“.

  Markéta Pekarová Adamová
Poslankyně Parlamentu ČR za Hl. m. Praha1. místopředsedkyně TOP 09

Navrhujeme zavedení korespondenčního hlasování.

Veškeré mé podané interpelace můžete nalézt zde.

Předkládám návrh, který sjednocuje pravidla pro výplatu peněžité pomoci v mateřství pro všechny přijmové skupiny. 

Korespondenční volby
Interpelace
Spravedlivá mateřská