Akce

TOP 09 je pro vydání Babiše a Faltýnka

16. 01. 2018 | 14:13

Editovaný přepis rozhovoru s 1. místopředsedkyní TOP 09 Markétou Pekarovou Adamovou

Tomáš DRAHOŇOVSKÝ, moderátor

Co říkáte na to, že ministr vnitra nezbavil plukovníka Komárka mlčenlivosti? Má ještě jeho svědectví nějaký význam? Není to také politické ovlivňování? 

Markéta PEKAROVÁ ADAMOVÁ, místopředsedkyně poslaneckého klubu, 1. místopředsedkyně strany /TOP 09/

Mě by překvapilo, pokud by to pan ministr vyhodnotil tak, že by pana Komárka mlčenlivosti zbavil. Žádost byla podle mých informací z mandátového a imunitního výboru pojatá velmi široce. Mělo to souvislost jen s touto kauzou. V tu chvíli by bylo otázkou, jestli je to vůbec v souladu se zákonem. Musíme si uvědomit, že mandátový a imunitní výbor není vyšetřovací orgán. Nemá ani pravomoci, které by mu umožňovaly vůbec vést nějaké výslechy. Myslím, že toto rozhodnutí je správné a že mandátový a imunitní výbor by neměl překračovat své pravomoce.

Vytvořili jsme Demokratický blok

15. 11. 2017 | 16:48

Na společném postupu při zřizování výborů, komisí a vedení Poslanecké sněmovny se dnes dohodli poslanci TOP 09, ODS, KDU-ČSL a STAN. Nově vytvořený Demokratický blok, který dohromady zastupuje 1,4 miliónu voličů (27,61 procent), bude navrhovat společné kandidáty do orgánů sněmovny.

  Markéta Pekarová Adamová
Poslankyně Parlamentu ČR za Hl. m. Praha1. místopředsedkyně TOP 09

Byla jsem určena zpravodajkou sněmovního tisku č. 13, novela zákona o ochraně ovzduší. 

Na V. celostátním sněmu TOP 09 jsem byla zvolena 1. místopředsedkyní strany. Důvěry kolegyň a kolegů si velmi vážím a děkuji za ni. Ke zvolení gratuluji novému předsedovi Jiřímu Pospíšilovi i všem ostatním místopředsedům a členům předsednictva.

22. ledna od 13:00 proběhne v Poslanecké sněmovně seminář ke korespondenční volbě. Pro více informací klikněte zde. RSVP na email petr.pelc@top09.cz.

Poslanecká sněmovna
Celostátní sněm TOP 09
Korespondenční volba